Terapia polem magnetycznym
W terapii polem magnetycznym mamy do czynienia z formą terapii, która aktywuje naturalne zdolności samoleczenia organizmu. Już starożytność znała lecznicze działanie magnesów. Na przykład Arystoteles opisał trzy wieki przed Chrystusem, jak poprzez przykładanie magnesów lub kamieni zawierających magnes, rany były gojone i bóle łagodzone.
Terapia polem magnetycznym nadaje się do leczenia szerokiego zakresu dolegliwości i objawów chorobowych, takich jak bóle w okolicy krzyża, migrena, osteoporoza, reumatyzm, cukrzyca, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, nowotwory, fibromialgia, choroby układu krążenia i wiele innych.
Gdzie stosowana jest terapia polem magnetycznym? W zasadzie terapia magnetyczna nadaje się do leczenia wielu chorób lub urazów, zarówno u ludzi, jak i zwierząt.
- Na głowie można zredukować migrenę i ból głowy z napięcia. Na plecach można złagodzić bóle, takie jak na przykład wypadanie krążka międzykręgowego i inne bóle kręgosłupa. Na kolanie można leczyć np. artrozę i bóle stawów. Przy początkującej osteoporozie terapeutyczne promieniowanie magnetyczne może poprawić strukturę kości. Szumy uszne mogą być łagodzone przez terapię polem magnetycznym. Osoby cierpiące na depresję zgłaszają poprawę.
Terapia magnetyczna stymuluje ograniczone lub zaburzone mikrokrążenie w ciele. Dzięki temu aktywowane są naturalne zdolności samoleczenia i wspierane są ważne procesy regulacyjne zachodzące w organizmie. Ludzie odnoszą z tego korzyści na różne sposoby.
- Bóle są łagodzone lub całkowicie znikają. Obrzęki ustępują, skurcze są eliminowane. Procesy gojenia i regeneracji są aktywowane i przyspieszane. Poprawia się krążenie krwi oraz metabolizm.
W tym filmie terapia polem magnetycznym jest jeszcze raz wyjaśniona.
W serii badań udowodniono między innymi poprawę krążenia krwi i zaopatrzenia w tlen w tkance, poprawę metabolizmu energetycznego oraz normalizację naturalnych potencjałów elektrycznych wewnątrz komórek ciała.
Ogólnie przyjmuje się: im więcej zastosowań, tym większa skuteczność terapii polem magnetycznym.
Kto powinien zrezygnować z terapii polem magnetycznym?
- Osoby noszące rozruszniki serca i inne elektroniczne implanty (np. pompy insulinowe).
- Ludzie z ciężką dławicą piersiową.
- Osoby z ostrymi krwawieniami.
- Osoby z ciężkimi grzybicami.
- Osoby chorujące na epilepsję.
- Ludzie z ciężkimi zaburzeniami rytmu serca (stopień 3 i 4).
- Osoby chore na ostrą gruźlicę.
- Osoby z nadczynnością tarczycy.
- Ludzie z gorączką (powyżej 39°C).
- W czasie ciąży stosowanie systemów magnetycznych jest dopuszczalne tylko wyjątkowo i po konsultacji ze specjalistą.
Udowodnione działania terapii polem magnetycznym oraz badania.
Poniżej znajdują się niektóre badania, które potwierdzają działanie terapii polem magnetycznym w wielu obszarach.
- Migrena i inne bóle głowy oraz działanie pulsującego pola magnetycznego. [Weiter zur Studie]
- Przewlekłe bóle pleców oraz skuteczność pulsujących pól elektromagnetycznych. [Weiter zur Studie]
- Ostra kontuzja kręgosłupa szyjnego oraz uraz typu "peitschenschlag" (białaczka) i zastosowanie terapii elektromagnetycznej o niskiej energii, wysokiej częstotliwości, pulsującej. [Weiter zur Studie]
- Terapia artrozy stawu kolanowego za pomocą pulsującej terapii polem magnetycznym.[Weiter zur Studie]
- Leczenie pacjentów z owrzodzeniem goleni (owrzodzenie podudzia) i działanie terapii polem magnetycznym. [Weiter zur Studie]
- Długoterminowe gojenie złamań piszczeli i działanie pulsujących pól elektromagnetycznych. [Weiter zur Studie]
Żródło