Leczenie za pomocą gorących i podgrzewanych kamieni znajduje się w mitologii wielu wcześniejszych ludów i kultur; ich użycie w starożytnych Chinach datowane jest już na 200 lat przed Chrystusem.
Również na obszarze Pacyfiku ludzie ufali działaniu podgrzewanych kamieni w celu złagodzenia różnych urazów. Leczone były kontuzje i choroby.
Nawet do czyszczenia ciała używano podgrzewanych kamieni. Ta wiedza została przeniesiona do współczesności, dostosowana do naszych czasów i naszych potrzeb, służąc teraz umacnianiu naszej równowagi fizycznej i duchowej, przynoszeniu relaksu i rozpuszczaniu blokad.
Działanie na nasze ciało.
Pod wpływem ciepła naczynia krwionośne rozszerzają się, co prowadzi do lepszej krążenia krwi. Wynikające z tego optymalizowane krążenie krwi zapewnia lepsze dostarczanie komórkom tlenu i stymuluje działalność limfatyczną, co pozwala lepiej wydalać i przyswajać szkodliwe substancje.
„Gorące kamienie” stawiają delikatne bodźce tam, gdzie brakuje ruchów energetycznych w ciele.
Mogą skutecznie rozluźniać napięte mięśnie, wzmacniać siły obronne organizmu i mają pozytywny wpływ na równowagę emocjonalną, dzięki czemu mogą przeciwdziałać także dolegliwościom związanym ze stresem. Również przewlekłe dolegliwości, takie jak bóle głowy, pleców i stawów, mogą być łagodzone ciepłem.
Korzyści z terapii gorącymi kamieniami:
Może przyczynić się do łagodzenia bólów mięśniowych i napięć. Bóle mięśniowe mogą wynikać z wielu czynników, począwszy od stresu, bezsenności, problemów z krążeniem, stanów lękowych, aż po problemy stawowe. Może zmniejszyć stres i stany lękowe. Stres i stany lękowe to problem, z którym coraz więcej osób boryka się z powodu ich nerwowego stylu życia.
Powoduje to przekształcanie codziennych niedogodności czy zmartwień w małe dawki negatywnej energii. Może przyczynić się do poprawy jakości snu.
Ciepłe kamienie mogą być przydatne w promowaniu ogólnego relaksu ciała, co umożliwia głębszy i lepszy sen. Może sprzyjać zdrowszej skórze. Poprawa krążenia krwi i eliminacja toksyn może przyczynić się do zdrowszego i gładkiego wyglądu skóry.
Kiedy powinno się zrezygnować z terapii kamieniami gorącymi?
W przypadku ostrego przebiegu choroby, infekcji związanych z podwyższoną temperaturą, chorób zakaźnych, oparzeń oraz świeżych lub niezagojonych ran, nie należy stosować terapii kamieniami gorącymi. Podobnie, w przypadku ryzyka zakrzepicy, zapalenia żył i skłonności do żylaków, zrezygnuj z tej metody. U diabetyków należy zachować ostrożność, ponieważ odczucie ciepła/zimna często jest zaburzone. To samo dotyczy zaawansowanej neuropatii (uszkodzenia nerwów).
Źródło: